pefc-logoPEFC Eesti

Mis on PEFC metsamajandamise sertifikaat?

PEFC metsamajandamise sertifikaat näitab, et metsaomanik majandab oma metsi keskkonnasõbralikult ja säästlikult ning täidab metsamajandamise standardi nõudeid sh jälgitakse metsas toimuvaid arenguid, seistakse selle eest, et uus metsapõlv kasvama saaks, jälgitakse metsade tervislikku seisundit ning säilitatakse loodusliku mitmekesisust.

PEFC sertifitseerimise märksõnadeks on veel sotsiaalsete, kultuuriliste, keskkonna ning majanduslike hüvede hoidmine ja säilitamine. Samuti annab PEFC sertifitseerimine võimaluse tarbijal valida keskkonnasõbralikult majandatud metsast saadud puittooted.

PEFC sertifikaat annab metsaomanikele  eelise keerulises majandusolukorras, kus puidu pakkumine ületab nõudluse. Igapäevaselt maksavad erinevad puidu kokkuostjad PEFC sertifitseeritud puidu eest 0,5-1 euro tihumeetri pealt lisaks.

young tree1

Kes saab metsamajandamise sertifikaati taotleda?

PEFC metsamajandamise sertifikaati saavad taotleda kõik metsaomanikud, kes majandavad metsi vastutustundlikult ning on valmis järgima PEFC metsamajandamise standardit.

Eesti Erametsaliit omab alates 2010. aastast PEFC rühmasertifikaati.

Rühmasertifikaat võimaldab rühma liikmest metsaomanikul kasutada PEFC sertifikaati. Rühmasertifitseerimine on metsaomanike metsa majandamise sertifitseerimine rühma/grupi kaudu ühe sertifikaadiga. Rühmasertifitseerimise korral osalevad metsaomanikud sertifitseerimises organisatsiooni kaudu, sõltumata omanike metsaomandite asukohast. Organisatsioon taotleb sertifikaati ning esindab metsaomanikke sertifitseerimisprotsessis.

trees sky

Eesti Erametsaliidu PEFC rühmasertifikaadiga võib liituda iga metsaomanik. 
EEML rühmasertifikaadiga liitumise info leiate SIIT

Metsaomanikule mõeldud PEFC infoga saate tutvuda SIIN

EMSN on välja töötanud teadustusmaksu kalkulaatori, mis on paindlik ning vastab metsaomaniku metsa suurusele.

Tutvumiseks lähemalt hinnakirjaga metsaomanikule laadiga see alla SIIT

Tegemist on EXCELI tabeliga, kuhu sisestades enda metsapindala saate vastuseks EMSN teadustusmaksu.